Jak to się zaczęło...​

Sklep Ma-cafe powstał z pasji do kawy. Od lat moje zainteresowanie budziła kawa. Gdy dziesięć lat temu w Polsce powstawały pierwsze małe palarnie kawy jako jedna z nielicznych odwiedzałam je kupując świeżą kawę. Odwiedzający mnie goście zawsze chwalili moją kawę i pytali jakiego to ekspresu używam? Niestety nie miałam czym się pochwalić, bo ekspres był nie drogi, kolbowy, nic nadzwyczajnego. Sekret stanowiła kawa . Kawa ta była aromatyczna, świeża a zapach zaparzonej kawy długo utrzymywał się w pomieszczeniu.

Bardzo zaintrygował mnie sam proces palenia kawy. Chcąc spróbować wypalania zakupiłam małą palarkę do kawy. Zamówiłam również zielone ziarna kawy i tak to się zaczęło…

Palenie kawy to proces magiczny ale i niełatwy. Zanim wypaliłam odpowiednio , wiele ziaren poszło do kosza, niestety.. Po wielu próbach ,przestudiowaniu literatury finał był znakomity. Moje pierwsze wspaniale wypalone Peru, czekoladowe, orzechowe , które smakowało moim znajomym. Byłam dumna.

Wiele miesięcy trwało poszukiwanie odpowiedniej palarni, która sprostałaby moim wymogom. Wybrane przeze mnie mieszanki jak i kawy jednorodne przeszły wiele prób zanim wybrałam pełną ofertę.

Ukończyłam również wiele szkoleń a przede wszystkim szkolenie baristy, aby jeszcze bardziej zgłębić moją wiedzę tym razem na temat idealnego zaparzania kawy.

Obiecać mogę jedno ,że nie zawiedziecie się Państwo pijąc kawy Ma cafe a zarówno ja jak i oferta będzie się rozwijała dynamicznie.

Nowość - Kawy Ekologiczne !