a

Lorem ipsum dolor sit amet, consecteturadip iscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore sit.

sklep z kawą Ma-cafe

Kubek z łuski ryżowej kontra kubek z bambusa

kubki z łuski ryżu

Kubek z łuski ryżowej kontra kubek z bambusa

Wprowadzając towary do naszego sklepu internetowego kładę duży nacisk na wybór produktów ekologicznych. Takich, które będą bezpieczne dla użytkowników oraz naszego środowiska.

Długo myślałam na temat kubeczków bambusowych. Kolorowe, piękne, ale niestety nie do końca bezpieczne.

Przede wszystkim ze względu na materiał z którego powstały. Nie mam na myśli oczywiście samego bambusa tylko syntetyczne tworzywo nazywane żywicą melaminową.

Jest to substancja zawierająca melaminę oraz formaldehyd. Krótko mówiąc spaja ona kubeczek w całość.

Szkodliwe substancje uwalniają się pod wpływem wysokiej temperatury wlewając do kubeczka np. kawę o temperaturze 70 st. C.

Formaldehyd podrażnia skórę, oczy oraz drogi oddechowe. Jest również substancją rakotwórczą. Melamina natomiast może powodować choroby nerek i pęcherza. Kubeczki bambusowe nie nadają się również do recyklingu.

Z niemieckiego raportu opublikowanego przez Stiftung Warentest wynika ,że kubeczki nie są ekologiczne i mogą poważnie szkodzić zdrowiu. Przebadano 12 różnych kubków pod kontem wpływu na zdrowie człowieka i okazało się, że siedem z nich wydzielało szkodliwe substancje. Do napoju przedostawał się formaldehyd i melamina.

W naszej ofercie możecie znaleźć kubeczki wykonane z łuski ryżowej będącej naturalnym odpadem, podlegającym biodegradacji. Kubeczki wykonane są z materiału nietoksycznego, bez zawartości bpa oraz silikonów. Wyprodukowane bez naruszania równowagi ekologicznej.

Staramy się abyście mieli pewność ,że nasze produkty są najwyższej jakości.

Staramy się aby nasi klienci otrzymywali produkty zdrowe i wyselekcjonowane.

Zupełnie takie jak nasza kawa!!