Kawy ekologiczne

Kawy dostępne na sklepowych półkach różnić mogą się od siebie między innymi gatunkiem czy krajem pochodzenia. To jednak nie wszystko. W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się kawy ekologiczne. Aby dany kofeinowy napój mógł być określany takim mianem, spełniać musi szereg różnego rodzaju kryteriów. Zalicza się do nich między innymi brak stosowania sztucznych nawozów czy zawartości różnego rodzaju szkodliwych substancji. Bogaty wybór wysokiej jakości kaw bio znaleźć można w naszym sklepie internetowym.

Showing all 6 results

Kawa organiczna, czyli jaka?

Czym powinna charakteryzować się kawa ekologiczna? Pierwszym, bardzo ważnym kryterium jest rodzaj plantacji. Certyfikat eko przyznawany jest jedynie tym uprawom, które nie wykorzystują nawozów sztucznych oraz pestycydów. Przekłada się to na to, że kawa nie posiada w swoim składzie jakichkolwiek szkodliwych substancji, które mogą mieć negatywny wpływ na nasz organizm. W taką kawę bio zaopatrzyć mogą się między innymi alergicy czy osoby borykające się z różnego rodzaju schorzeniami skórnymi. Tym, co wyróżnia ekologiczne plantacje, jest również to, że wykorzystują one mniej zmechanizowane formy zbierania nasion. Nierzadko krzewy rosną w wysokich partiach górskich, do których maszyny, ze względu na nierówność terenu, nie mogą wjechać. Co za tym idzie — zbiorów dokonuje się tam ręcznie, dokonując starannej selekcji owoców i wybierając wyłącznie duże, dojrzałe, pozbawione jakichkolwiek skaz. To najmniej wydajna oraz najwolniejsza metoda. Ma jednak ogromną zaletę, jaką jest dostarczanie najzdrowszej, najwyższej jakości kawy.

Godna polecenia kawa bio z naszego asortymentu

W jakiego rodzaju kawę organiczną zaopatrzyć można się w naszym sklepie internetowym? Pierwsza propozycja to Papua Nowa Gwinea Eco. Organiczna kawa z unijnym certyfikatem EKO, BIO. Pierwszy z nich stanowi gwarancję, że produkt na poszczególnych etapach spełnia szereg rygorystycznych zasad upraw i przetwórstwa ekologicznego. Kawa charakteryzuje się unikalnym, zrównoważonym smakiem oraz bogatym aromatem. Ma posmak czekolady, miodu oraz delikatny imbir. Doskonale nadaje się do przyrządzania w ekspresach ciśnieniowych. Przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom łagodnych napojów. Równie ciekawie prezentuje się kawa Uganda Wugar Bukonzo Eco, Fairtrade to kawa ze słodkim aromatem rodzynek, suszonych śliwek oraz czekolady . Nadaje się do przyrządzania zarówno przelewowego, jak i w ekspresie ciśnieniowym.

Filtruj wg ceny
Twój koszyk