a

Lorem ipsum dolor sit amet, consecteturadip iscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore sit.

sklep z kawą Ma-cafe

FAQ

Dlaczego kawa świeżo palona jest lepsza ?

zdrowie, smak, energia
CO TO ZNACZY, ŻE KAWA JEST ŚWIEŻO WYPALANA ?

Kawa świeżo wypalana to kawa wypalana w rzemieślniczych, małych piecach. Wypala się ją w temperaturze około 220ºC. Następnie jest schładzana zimnym powietrzem. Po schłodzeniu ląduje do miejsc w których odpoczywa i odgazowuje się. Mniej więcej po 24-48 godzin taka kawa jest pakowana w specjalne oddychające torebki. Tak uprażona, świeża kawa trafia do nas a potem do Państwa. Najbardziej aromatyczna jest do 3 miesięcy od daty wypalenia.

d
d
JAKĄ KAWĘ MAM WYBRAĆ DO EKSPRESU AUTOMATYCZNEGO ?

Do ekspresu automatycznego najlepsze są kawowe blendy. Świetnie sprawdzają się również do kaw mlecznych. Są bardzo aromatyczne i dzięki temu przebijają się przez aromat mleka.

CZY KAWA ŚWIEŻO PALONA PRÓCZ WALORÓW ZDROWOTNYCH JEST LEPSZA W SMAKU ?

Kawa niestety nie jest jak wino (im starsza tym lepsza), wręcz przeciwnie. Kawa świeża ma wspaniały aromat, po zmieleniu intensywnie pachnie a po zaparzeniu możemy wyczuć w niej wachlarz smaków. Napar jest bardziej intensywny co nie oznacza ,że ma dużo kofeiny tylko znacznie więcej smaku i aromatu niż kawa z supermarketu.

s
d
DLACZEGO KAWA ŚWIEŻO PALONA JEST LEPSZA NIŻ TA Z SUPERMARKETU ?

Kawa z supermarketu przechodzi długi proces zanim dostanie się w Państwa ręce. Najpierw wypala się ją, niestety, w dużych przemysłowych piecach w 3 minuty w temperaturze około 600°C .<br /> Kawa ta jest następnie ochładzana zmrożoną parą wodną. Tlen wchodzi w reakcję z olejkami z kawy i często rozpoczyna to proces jełczenia kawy. Wysoka temperatura palenia wyciąga z kawy substancje szkodliwe dla naszego organizmu (np. akrylamid) a zabija te, które w kawie są najzdrowsze.<br /> Taka kawa następnie jest pakowana i zanim trafi do naszych rąk minie jeszcze dużo czasu. Gdy kupimy taką kawę, często ma już rok lub więcej, jest bez aromatu, i z dużą ilością niezdrowych substancji.

Ma-cafe.pl. Sklep z kawą i blog o kawie.